Система повітряного захисту та розвідки D14 (ІКС з розширеними можливостями).
53

Проблема

Проблема використання повітряної техніки завжди полягала у необхідності залучення досить великих коштів на саму техніку та навчання пілотів. А у разі бойових дій велику роль відіграє людський фактор.

ідея

Система може бути інтегрована як ІКТ в Систему Аварійного Оповіщення. Також система може використовуватися як розвідувально-оборонний засіб в руках Міноборони.
Вона являє собою мережу із >40 БПЛА, декількох типів:
- Ударно-розвідувальний БПЛА типу СКАТ або Predator.
- Модернізовані дрони типу Parrot, але укомплектовані протипіхотною автоматичною зброєю та інфрачервоними камерами.

Останні, у свою чергу оснащені системами реагування на інфрачервоне наведення та у змозі робити маневри для ухилення від куль систем ППО та ПРО (якщо ППО та ПРО спроможні виявити дрони малих розмірів). Також дрони, зі встановленими генераторами (бензиновими чи газовими) можуть знаходитися у повітрі та вести активні дії протягом декількох годин. Собівартість виробництва таких дронів може сягати від 40тис. грн. до 80тис. грн за одиницю, що є значним плюсом перед великою авіацією. На навчання операторів дронів може піти від 3 до 10 днів, що мінімізує фінансові витрати на підготовку операторів. Ефективні розміри апаратів можуть сягати від 1х1м до 1.5х1.5 м.
При більш розширеній роботі над програмним забезпеченням, дрони можна інтегрувати у правоохоронні органи та залучати до штурмових операцій або автономної роботи усієї системи.
Інтернет або радіозв’язок в середині системи D14 (між всіма одиницями), допоможе максимально швидко координувати дії усієї системи, без залучення окремих операторів дронів.
Також слід зауважити що система не повинна бути заміною Військово-Повітряних сил України, а має бути її доповненням.

Автор

Немодрук Микита Олексійович
Маркетолог, Інженер

народження ідеї

Ідея з'явилася за день до подачі її на Хакатон, при обмірковуванні напруженості ситуації в країні.

Голосуй за ідею