Ніколи знову
4

Проблема

Українське суспільство має низку серйозних викликів:
- Необхідність люстрації корумпованих та злочинних чиновників та держслужбовців.
- Протидія корупції серед нових представників державної влади.
- Зниження негативних настроїв населення унаслідок невідповідності очікувань від реалій післяреволюційної країни.

Багато з нових керівників держави мають обмежений час для налагодження роботи. А також складнощі взаємодії зі старим колективом на місцях. Всередині державних підприємств та міністерств присутні глибоко ешелоновані корупційні мережі. В таких умовах багато керівників не йдуть на рішучі кроки з метою зменшення конфліктів всередині колективу. Це зменшує можливості налагодити ефективну роботу, а також підриває довіру населення до держави.

В таких умовах виникла ідея створити комітет люстрації “Ніколи знову” щоб допомогти державним органам та суспільству провести реформи країни.

“Ніколи знову” ставить перед собою такі задачі:

- Створити карту доступну кожному громадянину. Карта буде відображати призначення державних службовців з метою моніторингу: скільки залишилося осіб зі старої владної вертикалі, скільки новопризначених осіб, скільки осіб проходило процедури аналізу з боку громадськості. Також карта відображатиме в яких регіонах державні службовці понесли карні покарання за злочини, в яких не були покарані, а в яких просто були відсторонені від роботи.

- Створення он-лайн бібліотеки про відомості корупції та злочинів державних службовців, як колишніх так і сучасних. Громадяни додаватимуть інформацію про факти злочинів чи корупції.

- Створення громадянської мережі реагування на виклики. Залучення громадських організацій, ЗМІ та громадян до аналізу, наповнення та реагування на тривожну інформацію. Забезпечення тиску на державні органи з метою перевірок та розслідувань інформації що буде поступати.

Публічність “незручної інформації”, залученість громадян до щоденного моніторингу та реагування на злочини, незворотність покарання щонайменше в якості публічного осуду - суттєво зменшить проблеми від корупційних дій в новій Україні.

ідея

- Wikipedia
- Googlemaps
- Соціальні мережі

Автор

Карась Євген Васильович
З диплому магістра: "Філософ, викладач ВНЗ, експерт у сфері соціально-політичних питань."

народження ідеї

Ідея з'явилася в грудні 2013 року коли було помічено неготовність суспільства до реального притягнення до відповідальності злочинців. Структури громадянського суспільства та журналісти володіють вкрай обмеженим систематизованим матеріалом щодо злочинців з державних органів. А наявна інформація про злочини у прокуратурі та МВС з очевидністю буде великою мірою нерозслідувана через саботаж з боку виконавців.

Голосуй за ідею