Створення загальнонаціонального захищеного джерела інформації (сайту) для інформування населення під час конфлікту.
5

Проблема

Велика кількість джерел інформації які під час конфліктів подають суперечливу інформацію. В деяких випадках ЗМІ що контролюються певними країнами або соціальними групами навмисно подають неправдиву інформацію, з метою спровокувати паніку та хаос. Можна згадати російські ЗМІ які під час агресії Росії у Криму розповсюджували інформацію про десятки тисяч біженців з України, а також про те що екіпаж флагману «Гетьман Сагайдачний» зрадив присязі.

ідея

Створити захищене джерело інформації до якого будуть мати доступ якнайбільше жителів України,  єдиним завданням якого буде інформування громадськості під час конфлікту. Заздалегідь має бути проведена кампанія яка донесе до громадськості що дане джерело інформації є єдиним надійним джерелом даних під час конфлікту. В разі конфлікту спосіб подачі інформації мають формувати представники влади та психологи, адже інформація під час конфлікту має бути зрозумілою та чіткою щоб людина яка перебуває у стресовій ситуації, у стані афекту була спроможною сприйняти інформацію та діяти. Конфлікт або повномасштабні бойові дії можуть викликати стан афекту у звичайної людини, сприйняття навколишнього світу у такої людини звужується, тому спосіб подачі інформації, також має бути розрахований на людей які знаходяться у стані сильного душевного хвилювання та афекту. Концепцію викладу інформації мають розробити представники влади, представники ЗМІ та психологи.

Автор

Сухобрус Олександр Валерійович
Адвокат, психолог

народження ідеї

Ідея народилась внаслідок розуміння того факту що одночасно зі збройним конфліктом починається інформаційна війна. Оточені великою кількістю засобів масової інформації які подають суперечливу а іноді відверто провокаційну інформацію громадяни не можуть зрозуміти справжньої картини подій результатом може стати паніка та хаос. Це в свою чергу може привести до дестабілізації обстановки, смерті людей.

Голосуй за ідею