Semasearch.UA
5

Проблема

Україна уражена корупцією на всіх рівнях та людьми які працюють на дестабілізацію ситуації перебуваючи на державних посадах. Пошук корупційних зв’язків та агентів пливу ворожих країн є дуже громіздким. Результатом є в кращому випадку журналістська стаття чи справа. Такий підхід звичайно дає результат, але він по суті мало ефективний, так як точкові атаки майже не шкодять “невидимій” частині.  Використання високотехнологічних підходів для роботи з такою інформацію дозволить радикально покращити роботу та результативність. Можна порівняти з переходом в сільському господарстві від сапки до трактора.

ідея

Класичні інформаційні системи (документи, реляційні бази даних) мають погану зв’язність інформації. За допомогою них можна гарно структуризувати інформацію (наприклад інформацію про людину), але по них дуже складно шукати непрямі зв’язки, тобто зв’язки 2-ого, 3-ого,  4-ого рівнів.

Ідея полягає в побудові системи знань (knowledge base) в основі якої буде граф об’єктів. Об’єктом може бути будь що, але більш поширеними будуть: людина, юридична особа, оффшор, спілка, і т.д.

Використовуючи сучасні підходи до колективної роботи (crowd sourcing) побудується система в якій велика кількість людей в межах правил зможе наповнити її інформацією про різних людей та зв’язками між ними. Використовуватись буде інформація з відкритих джерел та провідних медіа.
Іншими словами це буде візуальна колективна карта зв’язків за залежностей за допомогою якої можна буде дуже легко виявляти приховані зв’язки, наприклад, що “тендер виграла компанія брата дружини керівника обл. адміністрації” і т.д.
Система буде працювати в двох режимах: навігація та пошук. В режимі навігації можна буде просто ходити по графу знань по конкретній людині чи установі(сутності), В режимі пошуку можна буде вказати системі 2 або більше сутностей і дати запит на пошук “зв’язків”. Математичною мовою це буде найкоротший шлях у графі. Бізнес мовою це буде найменша кількість бізнес ланок через які ці люди є пов’язані в той чи інший спосіб.

Для якісного покращення системи буде розроблено програмний доступ, який буде використовуватись для автоматичного заповнення даними на базі інформації з тендерів та соціальних мереж. Що суттєво покращить якість та глибину знань-зв’язків системи про реальне середовище.

Сучасні технології роботи з даними дозволяють зберігати по суті довільну кількість даних. Тому робота з такими базами як соціальні графи (наприклад Фейсбук) чи вся інформація по державних тендерах більше не є технічною проблемою для таких систем.

Автор

Матчишин Зіновій Богданович
Архітектор/Консультант Програмних Рішень

народження ідеї

Брав участь в розробці систем для роботи з існуючими та пошуку нових знань та зв'язків (Knowledge Base Discovery System). Бачачи не просту ситуацію в нашій країні, вважаю що подібні системи суттєво покращать роботу антикорупційних структур та боротьбу з агентами впливу ворожих країн.

Голосуй за ідею